ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Географічне розташування та кліматичні умови

 

Чортків - місто обласного значення в Тернопільській області (отримання  магдебурзького права у 1522 році) розташоване на річці Серет у південній частині галицького Поділля, за 76 км. від обласного центра – Тернополя. Це друге за кількістю населення місто області. Чисельність населення – 29,3 тис. мешканців.

Вигідне географічно-логістичне розташування. Через Чортків проходить автомобільний шлях державного значення М19 Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече та залізнична магістраль якою курсує фірмовий нічний пасажирський поїзд сполученням Київ-Тернопіль-Рахів.

Відстань від м. Чорткова до найближчих обласних центрів України автомобільними шляхами складає: до м. Києва – 480 км, м. Чернівців – 88, м. Вінниці – 230, м. Житомира – 360, м. Івано-Франківська – 110, м. Львова – 200, м. Рівне – 215, м. Хмельницький – 111.

Клімат міста помірковано-континентальний з м’якою зимою із частими відлигами та не спекотним тривалим літом. Показники кліматичних умов наводяться за даними метеостанції Чортків.

В теплий період року переважають вітри північно-західного напрямку, в холодний - північно-західного і південно-східного напрямків.

Район міста Чорткова розташований в межах Волино-Подільського артезіанського басейну на території порівняно добре забезпеченій водою. Водопостачання міста в теперішній час здійснюється, в основному, за рахунок підземних вод алювіальних і міоценових відкладів.