ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Освітній та науковий потенціал

Управління освіти, молоді та спорту працює над забезпеченням рівного доступу до якісної освіти. З цією метою створено умови для функціонування 6 загальноосвітніх навчально-виховних закладів, в яких навчається 3052 учні. У ЗНЗ міста функціонує 6,5 груп продовженого дня. Із метою розвитку обдарованих дітей та їх занять за інтересами діє Чортківський Палац дітей та юнацтва, у якому займається 970 дітей. Значна увага приділяється питанням створення умов для здобуття неперервної освіти, починаючи з дошкільної.

Здійснювався соціально-педагогічний патронаж, обстеження умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що опинились у складних життєвих умовах, надання методичної та психолого-педагогічної допомоги, проведення індивідуальних профілактичних бесід з батьками та опікунами, організація повноцінного оздоровлення дітей.

Підготовку кадрів вищої кваліфікації забезпечують такі вищі навчальні заклади: Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу Тернопільського національного економічного університету, коледж Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, Чортківський державний медичний коледж, Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж імені Олександра Барвінського, Чортківський дяківсько-катехетичний інститут імені священномученика (єпископа) Григорія Комишина.

Медична допомога жителям міста Чорткова надається Чортківською центральною комунальною районною лікарнею на 380 ліжок, районним  поліклінічним відділом на 850 відвідувань в день, стоматологічною поліклінікою на 180 відвідувань, комунальним закладом Центром первинної медико-санітарної медичної допомоги, 2-ма  лікарськими амбулаторіями, що працюють на засадах сімейної  медицини .

З 2004 року в місті Чорткові функціонує Чортківський  комунальний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Дорога в життя», який відвідує 18 дитина віком від 3 до 17 років. Щорічно близько 190 осіб з числа одиноких непрацездатних осіб, інвалідів, які не здатні до самообслуговування, громадян похилого віку користується послугами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Чорткова.

Сферу культури в місті представляють 4 бібліотеки фонд яких становить понад 82,9 тис. примірників, 1 клубний заклад, 1 школа естетичного виховання, 1 музей, 1 парк культури та відпочинку.

Для організації і проведення спортивної і фізкультурно-оздоровчої роботи в місті функціонує:  Чортківська районна комунальна дитячо-юнацька спортивна школа, спортивний комплекс «Економіст», футбольний стадіон «Харчовик», ГО ФСК «Кристал» в яку входять: футбольна команда «Кристал», баскетбольна команда «Кристал», волейбольна команда «Кристал».